Boyalı tüm akrilik ipliklerin üretimi için, boyama işlemi elyaf halde 2400 ton/ay kapasiteli boyahanemizde yapılmaktadır.

% 100 AKRİLİK  DOKUMA İPLİKLERİ

%100 AKRİLİK RELAX KATLI İPLİKLER: 

Halılarda kademe efekti istemeyen müşterilerimiz için kullanılacak olan bu ipliklerin Nm 7 ile Nm 50 arası, ekru veya boyalı, tek kat veya çok katlı olarak üretimi tesisimizde yapılmaktadır.

%100 AKRİLİK HB İPLİKLER:

Halılarda apre işlemi sonrası enine genleşip boyuna kısalarak kademe efekti oluşturan bu iplikler tesisimizde Nm 7 ile Nm 50 arası, ekru veya boyalı, tek kat, iki kat veya çok katlı olarak üretilmektedir.

 

%100 AKRİLİK PHB (Pin point high bulk) İPLİKLER:

Nokta efekti artık daha net. Zeki Mensucat teknik ekibi ile geliştirilen özel bir yöntemle hali hazırda var olan PHB ipliklerin nokta efektini halıda daha net gösterebilen iplikler firmamız tarafından piyasaya sürülmüştür. Halı sektöründe kullanılmak üzere geliştirilen bu iplikler sayesinde Türkiye’de nokta efektini halıya net bir şekilde kazandıran tek firmayız. Nm 7 ile Nm 50 arası ekru veya boyalı, tek kat veya çok katlı ipliklerin üretimi geliştirilen yöntemle yapılmaktadır.

%100 AKRİLİK (yüksek rezilyanslı) TUFT İPLİKLER

High bulk ipliklere uygulanan ekstra bir işlemle elde edilen bu iplikler yüksek esneklik ve rezilyans özelliği sunarlar. Nm 7 ile Nm 50 arası ekru veya boyalı, tek kat veya çok katlı ipliklerin üretimi bu ekstra işlemin uygulanması ile yapılmaktadır.

%100 AKRİLİK HB ve RELAX SÜPER SOFT İPLİKLER:

İnce elyaflardan ipliklerin üretimi ile birlikte, birim uzunluktaki çapta daha fazla elyaf yerleşimi sonucu daha yumuşak hissiyat almak mümkün. Firmamız teknik ekibi 1.3 denye deki ipliklerle süper soft akrilik iplikleri piyasaya sürmüş olup, söz konusu iplikler halılarda ekstra yumuşak tuşe için kullanılmaktadır.

%100 AKRİLİK HB MOULİNE İPLİKLER:

Geniş elyaf incelik spektrumunda 2 kat ve üzeri farklı renklerde katların birleştirilmesi sonucu oluşturulmuş olan bu iplikler halıda çok renkli görünüm ile desen çizmeden kendinden desen görünümü vermektedir.

%100 AKRİLİK HB ve RELAX MELANJ İPLİKLER
AKRİLİK / SİM BÜKÜMLÜ RELAX HALI İPLİKLER:

Nm 7 ile Nm 50 arası sim metalleri ile birleştirilmiş, genel halı sektörüne yönelik relax ipliklerin üretimi firmamızda yapılmaktadır.

AKRİLİK / SİM BÜKÜMLÜ (HIGH SHRINK) ÇÖKME HALI İPLİKLER:

Nm 7 ile Nm 50 arası sim metalleri ile birleştirilmiş, halıda kademe efekti oluşturacak çöken ipliklerin üretimi firmamızda yapılmaktadır.

İPLİK CİNSİ

Nm 7 ile Nm 50 arası sim metalleri ile birleştirilmiş, halıda kademe efekti oluşturacak çöken ipliklerin üretimi firmamızda yapılmaktadır.

- %100 AKRİLİK
- %100 YÜN (Yeni Zelanda)
- %100 VİSCON
- AKRİLİK – POLYESTER KARIŞIMI
- AKRİLİK – YÜN KARIŞIMI
- AKRİLİK – VİSCON KARIŞIMI
- YÜN – POLYAMİD KARIŞIMI
- YÜN – VİSCON KARIŞIMI