Bilgi Toplumu Hizmetleri

Bağımsız Denetime tabi olma şartlarını taşıyan işletmeler için kanuni bir zorunluluk olan MTHS hizmeti, web sitesi ana sayfasına eklenen " Bilgi Toplumu Hizmetleri" adlı bağlantı ile sağlanır. Bilgi Toplumu Hizmetleri bağlantısı ise sadece şekil ve içerik olarak değil, ilk etapta fark edilmeyen farklı teknik altyapıya sahiptir. Bu konuda ise sadece Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar hizmet verebilmektedir.
Bilgi Toplumu Hizmetleri bağlantısı yazılımı Tübitak tarafından test edilmiş, e-imza ile işlem yapılan, zaman damgası ve e-arşiv kullanan bir yazılımdır. Yazılım maliyeti ve kullanılan teknoloji çok ileri seviyedir.

Bilgi Toplumu Hizmetleri nedir?

Bilgi Toplumu Hizmetleri, Bağımsız denetime tabi sermaye şirketleri için kanuni bir zorunluluk olan MTHS Hizmetinin şirket web sitesine uygulamasını sağlayan bağlantı adıdır. Bilgi toplumu hizmetleri kapsamı yönetmeliklerde tanımlanmıştır. Bilgi Toplumu Hizmetleri bağlantısı web sitesine sadece bir link olarak eklenen çalışma değildir. Bu bağlantıyı yapabilmek için bakanlık tarafından MTHS Faaliyet izni almış MTHS Sağlayıcıları tercih edilmelidir.
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ

Bilgi toplumu hizmetleri yönetmelik:

Bilgi Toplumu Hizmetleri ya da diğer ifadeyle MTHS bağlantısı kapsamında bilgi edinmek için MTHS Yönetmeliği incelenebilir. Yönetmelikte MTHS sağlayıcısı ve MTHS Kullanıcı olan firmaların sistemi nasıl kullanması gerektiği belirtilmektedir. Bilgi toplumu Hizmetleri Yönetmeliği bağlantısı üzerinden yönetmeliklere ulaşılabilir. 


Ayrıca Bilgi Toplumu Hizmetleri bağlantısı şirket web sitesinde sadece Türkçe Dilde yayın yapan bölümde yer alması yeterli olacaktır. O nedenle İngilizce ya da başka bir dilde Bilgi toplumu hizmetleri hazırlanmasına gerek yoktur.

Bilgi Toplumu Hizmetleri, kapsamında web sitesinde yayınlanacak içerikler MTHS yönetmeliklerinde belirlenmiştir. Bilgi Toplumu Hizmetleri adı altında yayınlanan içerik e-imzalı olarak yayınlanması gereken içeriktir. MTHS Yazılımı e-imza ile yüklenen tüm dokuanlar zaman damgası ile damgalayarak sisteme kaydetmektedir. Bilgi Toplumu Hizmetleri adı altında yayınlanan hiçbir içerik silinememektedir.

Dökümanları ise sadece şirketi resmi olarak temsile yetkili kişiler kendi e-imzalarını kullanmak suretiyle MTHS Yazılımına yükleyebilirler. MTHS Yada bilgi toplumu hizmetleri olarak kullanılan yazılım sisteme sadece e-imza ile dokuman yuklemeye imkan sağladığı gibi yönetmelik kapsamında da sürekli olarak gereken raporları hazırlamaktadır. MTHS Sağlayıcı olarak bu raporların sorunsuz zamanında bakanlığa iletilmesi bizim görev ve sorumluluklarımız arasındadır.

  • Son Teknoloji
    Üretim Tesisi
  • Yüksek
    Kaliteli Hizmet
  • Innovation

Sertifikalarımız