POY (Kısmi Oryante (Çekimli) İplik):

245 Denyeden 610 Denyeye kadar üretilebilen bu ipliklerin filaman sayıları 96, 144, 288 olarak değişmektedir. 3 farklı kesit şeklinde üretilebilen Standart POY iplikleri mat, yarı mat, parlak ve süper parlak olmak üzere 4 farklı parlaklık seviyesinde, boyalı ve ekru olarak firmamız tarafından piyasaya sürülmektedir.

Standart Filament İnceliğinde POY İplikleri:

35 Denyeden 350 Denyeye kadar üretilebilen bu ipliklerin filaman sayıları 24’ten 96’ya kadar değişmektedir. Genellikle yuvarlak kesit şeklinde üretilen Standart POY iplikleri mat, yarı mat, parlak ve süper parlak olmak üzere 4 farklı parlaklık seviyesinde firmamız tarafından piyasaya sürülmektedir.

Mikrofilament POY İplikleri:

Ekstra yumuşak tuşe ve kıvrımlılık için ihtiyaç duyulan bu iplikler daha çok halı sektörüne yönelik olup, firmamızda 150 denyeden 360 denye aralığında 96, 144, 288 filament halinde, boyalı ve ekru olarak üretilebilmektedir.

FDY İplikler
Standart Filament İnceliğinden FDY iplikler:

210 Denyeden 450 Denyeye kadar üretilebilen bu ipliklerin filaman sayıları 96, 144, 288 olarak değişmektedir. 3 farklı kesit şeklinde üretilebilen Standart FDY iplikleri mat, yarı mat, parlak ve süper parlak olmak üzere 4 farklı parlaklık seviyesinde, boyalı ve ekru olarak firmamız tarafından piyasaya sürülmektedir.

MİKROFİLAMENT FDY İPLİKLER:

Bu tür iplikler yüksek parlaklıkta yumuşak tuşede kumaş ve zemin kaplama materyallerinin üretiminde kullanılacaktır. 135 Denyeden 270 Denyeye kadar, 144 ve 288 filament sayısında, farklı kesit şekilleri ile, boyalı ve ekru olarak üretilebilmektedir.FRİKSİYON TEKSTÜRE EDİLMİŞ İPLİKLER:

Friksiyon tekstüre işlemi sentetik görünümde olan POY iplikleri daha doğal bir görünüm kazandırmak için ipliğin kıvrımlılığını artırma işlemidir. POY halde gelen iplikler, bu işlemle birlikte yüksek rezilyanslı ve daha doğal görünümlü bir hal kazanmaktadır. 245 ile 610 denye arası 4 kat ürettiğimiz bu iplikler puntasız, puntalı veya yüksek puntalı ve tek, çift veya çok renkli olarak üretilebilmektedir.

Standart Friksiyon Tekstüre İplikleri:

Firmamızda son teknoloji donanımlarla yapılan bu işlem ile 245 - 610 denye arası 4 kata ürettiğimiz bu iplikler puntasız, puntalı veya yüksek puntalı ve tek, çift veya çok renkli olarak üretilebilmektedir.

Friksiyon Tekstüre İşlemi Görmüş Mikrofilament İplikler:

50f72’den 150f288’e kadar daha yumuşak bir hissiyat ile doğal görünümü birarada bulunduran bu iplikler genellikle triko sektöründe kullanılmaktadır. Bu ipliker;

- Kullanım rahatlığı,
- Hacimli olması ve nefes alabilen yapısı ile birlikte zemin kaplamalarında da tercih konusudur.

Diğer kullanım alanları;

- Spor amaçlı dış giysilerde
- Cam ve mikroskop temizleme bezleri
- İş giysileri

Renkli ve renksiz olarak üretilebilmekte olup, ayrıca melanj efektli olarak üretilebilmektedir.

BÜKÜMLÜ İPLİKLER:

600f96 ile 5000f1440’e kadar geniş bir incelik/filament sayısı oranında S ve Z yönde olmak üzere 40 T/m’den 500 T/m’ye kadar bükümde, çeşitli renk ve parlaklık seviyelerinde ipliklerimiz mevcuttur. Bu iplikler;

Pamuk karışımı ile birlikte
Spor amaçlı giysiler
Causal giysiler
Perde ve döşemelik kumaşlar
Zemin kaplamalarında kullanılabilmektedir.

Hava Tekstüre İşlemi Görmüş PET İplikler:

150f96’dan 2600f504’e kadar farklı renklerde efekt iplikleri ile veya, sadece POY ya da FDY ipliklerin püskürtme sistemi ile oluşturulmuş türbülanslı havaya maruz bırakalarak tüylendirilmesi, doğal görünüm kazandırılması bu sistemle beraber sağlanmaktadır. Müşterilemize tek, çift veya çok renkli olarak sunabileceğimiz bu iplikler triko sektöründen halı sektörüne kadar bir çok alanda kullanılabilmektedir. Melanj efekli ipliklerin üretimi de yine firmamız tarafından yapılmaktadır

FANTEZİ İPLİKLER:

300f96 ile 9000f1440’e (30 kat) kadar geniş bir incelik/filament sayısı oranında S ve Z yönde olmak üzere 30 T/m’den 500 T/m’ye kadar bükümde, çeşitli renk ve parlaklık seviyelerinde ipliklerimiz mevcuttur. Bu iplikler;

- Pamuk karışımı ile birlikte
- Spor amaçlı giysiler
- Causal giysiler
- Perde ve döşemelik kumaşlar
- Zemin kaplamalarında kullanılabilmektedir.