Zeki Mensucat

İnsan Kaynakları Politikaları

Firmamızın önceliği her zaman çalışanlarımız, müşterilerimiz ve ürettiğimiz değerlerle dokunduğumuz tüm insanların mutluluğu ve gelişimidir. Bu bilinçle kesintisiz ve uzun vadeli başarının anahtarı; değişim ve gelişime açık, motivasyonu yüksek, takım ruhuna inanan, kaynaklarını ve zamanı doğru kullanan ve aynı zamanda sosyal sorumluluk duyarlılığı yüksek insan kaynağıdır.

İnsan Kaynakları olarak misyonumuz,
tüm çalışanlarımızdan aldığımız güçle, İnsan Kaynakları uygulamalarına yenilikçi düşünce ve sürdürülebilir bakış açısı kazandırarak etkin İnsan Kaynakları Yönetimi uyguluyoruz. Bununla birlikte, şirket hedeflerine katkı sağlamak için çalışanlarımızın yeteneklerini zenginleştirerek İnsan Kaynaklarında mükemmellik ve liderlik için model olmayı amaçlıyoruz.

İşe Alım Politikamız,
değerlerimizden yola çıkarak, ilham ve farklı görüşlerin sinerjisini barındıran, ırk, cinsiyet, milliyet, din, dil, yaş ve maluliyet gibi konularda eşitlik ilkesini esas alan en doğru ve yetkin adayların yetiştirilmesi için tüm işe alım araçlarının etkin kullanıldığı işe alım politikasını benimsemektedir. İşe alım sürecimizde öncelikli olarak yüz yüze, telefonla, online ve teknik mülakatlar gerçekleştirilmektedir. Yetenek sınavları ve bazı pozisyonlar için yabancı dil sınavları da uygulanmaktadır. Değerlendirme süreci sonrasında uygun bulunan adaylarımıza iş teklifi yapılmakta veya ileri vadede değerlendirmek üzere bilgilerini kayıt altında tutacağımıza ve takip edeceğimize dair bilgi verilmektedir.

Staj Yönetimi,
açık yeteneklere önem vererek pozitif kültürü benimseyen şirketimiz, meslek lisesi ve üniversite stajyerlerinin geleceğine ışık tutarak kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamakta, potansiyel tüm adaylarla kariyer günleri, istihdam fuarları gibi organizasyonlarda bir araya gelmektedir.
* Siz de Zeki Mensucat ailesinde staj yapmak istiyorsanız, İnsan Kaynakları Politikaları linki altında bulunan başvuru formuna tıklayınız.

Kariyer Yönetim Politikası,
sürdürülebilir kariyer programı kapsamında, çalışanlarımızı gelecekteki rollerine hazırlamak ve gelişimlerini desteklemek için kariyer fırsatlarına öncelik vermekteyiz. Bu nedenle, çalışanlarımız için yetenek havuzu oluşturulmakta ve kariyer yedeklemeleri uygulanmaktadır.

Eğitim Politikası,
eğitim ihtiyacı analizleri kapsamında proaktif ve yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek eğitim takvimi oluşturmaktayız. İşe yeni başlayan tüm çalışanlarımıza oryantasyon eğitimi verilmekte ve ihtiyaç duyulan eğitimlerin yanı sıra çalışanlarımızın; kişisel gelişim, motivasyon, mesleki ve teknik eğitimler ve iş sağlığı güvenliği eğitim talepleri de değerlendirilmektedir.

Performans Değerlendirme,
şirketimizin vizyon ve stratejileri kapsamında ölçülebilir hedeflere ulaşmak ve çalışanlarımızın etkinliğini artırmak için performans yönetim sistemi uygulanmaktadır.

Drag View Close play
0%