Zeki Mensucat

Karışım

%100 Woolen Dokuma İpliği

Viskon Akrilik Karışımı Relax İplikler

Nylon 6.6 Yün Karışımı Relax Katlı İplikler

Akrilik Yün Karışımı Yüksek Rezilyanslı İplikler

Anti Statik Karakterde Pet/Akrilik İplikler

Akrilik/Pet İpliklerin Üretimi


%100 WOOLEN DOKUMA İPLİKLERİ

Ring iplik teknolojosi ile giysi ve halılarda kullanılabilecek bu iplikler Nm 7 ile Nm 24 arası tek veya çok katlı üretilebilmektedir.
Yün iplikler gerek doğal yapısı, gerekse de yüksek rezilyanstan dolayı halılarda uzun kullanım ömrü sunarlar.
Bu iplikler yüksek LOI (limit oxygen index) (24-25 arası) sunması nedeniyle doğal güç tutuşur iplik olarak bilinir ve oteller, sinema salonları, okullar vs. gibi bölgelerde zemin kaplama materyali olarak kullanılır.

Üretilen yün ipliklerin diğer kullanım alanları;

Takım elbiseler
Örme triko dış giysilikler
Balıkçı kıyafetleri
Oteller, sinema salonları, okullar, camiiler vs. alanlar için zemin kaplama materyali.

VİSKON-AKRİLİK KARIŞIMI RELAX İPLİKLER:

Akrilik yün benzeri görünümü ve tüylü yapısı ile viskon parlak görünüm ve yumuşak yapısının birleştirilmesi sonucu hem alacalı hem de konforlu ipliklerin üretimi firmamızda yapılmaktadır.
Nm 7 ile Nm 50 aralığında tek kattan 8 kata kadar aşağıdaki karışım oranlarında viskon akrilik iplikler hizmetinize sunulmuştur;

%20/80
%30/70
%40/60
%50/50
%60/40
%70/30
%80/20

NYLON 6.6-YÜN KARIŞIMI RELAX KATLI İPLİKLERİ

Hidrofob olarak bilinen ancak parlak bir görünüme sahip olan Nylon elyafı ile hidrofil yapıda ve mat görünümlü olan yün elyafının ring spinning işlemi ile eğrilmesi sonucu Nm 7 ile Nm 24 arası tek veya çok katlı iplikler üretilmektedir.

AKRİLİK-YÜN KARIŞIMI YÜKSEK REZİLYANSLI KATLI İPLİKLERİ

Firmamızın belirlediği özellikte Akrilik ve Yün elyaflarından Nm 7 ile Nm 24 aralığında Ring Spinning yöntemiyle üretilen bu iplikler halıda yüksek rezilyans sağlayarak halı kullanım ömrünü artırmakta ve aşınmaları önlemektedir.

ANTİSTATİK KARAKTERDE PET-AKRİLİK KARIŞIMI KATLI İPLİKLERİ

Kimyasal yapısından dolayı yapısına çok az nem kabul eden ve bundan dolayı yalıtkan olarak nitelendirilen polyester elyaflarını, polyesterden daha yüksek nem absorblayabilen ve inceliğini firmamız teknik ekibinin belirlediği akrilik elyafları ring spinning işlemi ile birleştirilip, Nm 7 ile Nm 24 arasında tek veya çok katlı anti-statik PET ipliklerinin üretimi firmamızda yapılmaktadır.

KENDİNDEN DESENLİ HALILARIN ÜRETİLEBİLECEĞİ PET-AKRİLİK İPLİKLER

Halı sektöründe kullanılmak üzere farklı renklerde boyanmış akrilik/polyester karışımı iplikler ile desensiz olarak tezgahlara gönderilen halıların kendinden desen oluşturulması yapılabilmekte olup, söz konusu ipliklerin üretimi ve tedariki firmamız tarafından garanti edilmektedir.

Drag View Close play
0%